logo

facebook

Objednávky NONSTOP p.Galo +420 775 162 573 gmarfy@seznam.cz  


žaluzieJaká je historie žaluzií, které jsou dneska velmi rozšířené a zcela běžné? Žaluzie, po nichž se poptávka stále zvyšuje, a přestože už jsou tu docela dlouho, stále jsou IN, moderní a velmi žádané. Nakonec nejspíš nahradí zcela plátěné záclony. Ale zpět k historii, jaká je? Nezajímavá? Ne, opak je pravdou. Historie žaluzií je velmi zajímavá, čtěte dále.

Žaluzie - Jalousie

Slovo „žaluzie“ pochází z francouzského slova „jalousie,“ což Francouzky znamená žárlivost! Jalousie se označovaly ve Francii okenní mříž, jež umožňovala pohled ven, ale zároveň zabraňovala pohledům zvenčí dovnitř místnosti. Už chápete překlad „žárlivost?“ Ano, aby nebylo vidět na paničky manželů, aby je z venku nikdo neokukoval. Tyto Jalousie byly inspirovány podobnými mřížkami v orientálních harémech, kde si tamní pán žárlivě střežil soukromí ženských komnat. Nyní se nabízí otázka, proč máte žaluzie vy? Možná ze stejných důvodů.

První otočné lamely u žaluzií?

První evropské žaluzie nebyly polohovatelné, až teprve 14. dubna roku 1812 si nechal jistý francouzský truhlář Cochot patentovat žaluzii s polohovatelnými otočnými lamelami. Žaluzie pak dostaly mnoho podob, barev, materiálů a dnes známe žaluzie: horizontální, meziokenní, interiérové, interiérové s čelním vývodem, na plastová okna a euro okna - typ s řetízkem, s tyčkou a provázkem, předokenní, vertikální – látkové, plastové, dřevěné, domykavé, nedomykavé a další.

PROČ JSME LEVNĚJŠÍ NEŽ KONKURENCE?

žaluzie PrahaU nás totiž neplatíte:
  • pronájem kanceláří, vodu, teplo, elektřinu
  • za asistentky, účetní, uklizečky, ostrahu, údržbu
  • za leasing za služební vozy, benzín a jiné...
 
U NÁS PLATÍTE POUZE ZA SKUTEČNĚ ODVEDENOU PRÁCI.
  • přijedeme
  • předvedeme
  • poradíme
  • vzorníky vozíme sebou

 

AKCE ZIMA

ISO ŽALUZIE
Každý 6m² ZDARMA
 
VERTIKÁLNÍ ŽALUZIE
z celkové zakázky sleva - 30%